Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

17. november bol aj dňom predčasne narodených detí

november 19, 2022 - 15:49
17.novembra sme si okrem dňa boja za slobodu a demokraciu pripomenuli aj deň predčasne narodených detí. Najviac nám o každodenných radostiach a strastiach vedia povedať práve rodičia predčasniatok. Pripájame preto dojímavé slová herečky Kristíny Tormovej, ktorej predčasne narodené dvojčatá majú už 9 rokov.
Foto: 

Herečka na Instagrame zverejnila nasledovný text:

"Milí rodičia predčasniatok…milí moji spolurodičia.
.
Dnes je Medziarodný deň predčasne narodených detí.…ja len poviem, že naše dcéry Ela a Matilda sa narodili predčasne a už plačem.
.
Neplačem však od smútku, či ľútosti. No ani od radosti. Je to akási čudná zmes tohto všetkého, čo sme zažili, ktorá tie slzy vytláča von aj po deviatich rokoch. Trauma, strach, úľava, obavy, radosť, bolesť, trpezlivosť, zázraky, posunutie hraníc, vďačnosť, láska…veľa lásky…pozeráte si fotky z dní, kedy sa vaši malí ľudia narodili a nie sú to fotky ňuňkatých mačkacích bábätiek…sú to hadičky a dieťa. Maličké. Ale naše a vaše. Mne sa tie slzy spúšťajú samé od seba, aj keď zacítim nemocničnú dezinfekciu…akože vlastne počas tých covidových mesiacov, kedy sa všetko dezinfikovalo, to bolo fakt náročné. Čo vám poviem, milí predčasniatkoví rodičia, my sme používali tie litre dezinfekcie before it was cool.
.
Uvedomila som si, že pôrod prečasniatka trvá oveľa, oveľa dlhšie ako pôrod donoseného človiečika. Kým rodičia si svojich novorodeneckých veľkáčov odnesú domov na tretí deň, my rodíme aj niekoľko týždňov, či mesiacov… kým je náš človiečik pripravený na bežný život, je to ozaj neskutočne dlhý pôrod…Sme rodičia, ktorí nie len prebaľujú, kúpu, či kŕmia (cez sondy v nose), sme rodičia, ktorí sú vysunutým pracoviskom maminho brucha. Naše deti nie sú nedonosené, ako sa často hovorí. My ich rotiž donosíme po tom, ako sa narodia. Niekedy aj prenášame, aby bolo všetko ok…
"

Ak vás táto téma zaujíma, alebo sa o živote predčasniatok chcete dozvedieť viac, navštívte OZ Malíček na ich stránke www.malicek.sk

- - Inzercia - -