Dnes je streda, 17.august 2022, meniny má: Milica
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Emma Čaputová: Priala by som si príjemné Slovensko pre každého

máj 13, 2022 - 08:30
Emma Čaputová je príjemná mladá dáma, ktorá skúša prácu v modelingu, pod hlavičkou agentúry Exit model management. Dcéra najvyššej hlavy štátu sa napriek mladému veku cíti zodpovedná aj za budúcnosť našej krajiny.
Foto: 
Andrej Hrušovský

Ako sa vám páčilo na jarných BMD?

Veľmi som si jarné BMD užila. Som vďačná, že som mohla predvádzať pre veľa šikovných návrhárov a že som mala šancu pracovať aj s modelkami, s ktorými som sa doteraz nemala šancu stretnúť. 

Aký máte vzťah k móde? Práca modelky vás zlákala práve kvôli nej, alebo ste chceli iba vyskúšať novú príležitosť?

O módu sa zaujímam, ale myslím, že skôr okrajovo. Čo sa aktuálne nosí väčšinou vidím na instagrame, alebo sa často inšpirujem kamoškami. Práca modelky ma zaujala z dôvodu novej príležitosti. Bavilo ma, z predošlej skúsenosti, keď ma niekto namaľoval, obliekol a následne zachytil na fotku. 

Titulka prestížneho módneho magazínu Vogue Czechoslovakia je veľký úspech, zaskočila vás táto ponuka?

Aj zaskočila, aj nesmierne potešila. Keď som bola menšia, som si sem tam vyprosila Vogue magazín, páčilo sa mi to vizuálne spracovanie. Za to, že som mala možnosť byť jednou z tvárí na titulke, som veľmi vďačná. 

Obliekali ste v detstve bábiky, alebo ste boli skôr „chlapčenský typ“?

Ak si správne pamätám, boli to skôr bábiky. Síce som ako malá mala troch najlepších kamarátov, chlapcov, nerobilo im problém sa so mnou hrať s bábikami. 

Považujete sa za introvertnú osobu alebo nemáte problém s extrovertnosťou?

Myslím si, že som skôr introvertný typ človeka. Mám rada spoločnosť, ale veľakrát cítim potrebu „dobíjať baterky“ v samote. 

Momentálne študujete na strednej škole. Aké máte plány do budúcna? 

Určite plánujem ísť na vysokú školu, oblasť nejakej humanitnej vedy. Popri vysokej škole by som rada pracovala. Po škole by som si rada našla uplatnenie vo vyštudovanom obore. 

Čo vám pomáha v náročnejších momentoch?

Ako kedy, veľakrát mi pomôže byť s blízkymi ľuďmi, ak mám tu možnosť. Často ale siahám po pokojnej hudbe, prechádzke, alebo po nejakom inom spôsobe psychohygieny. 

Čo máte na Slovensku rada a čo by ste naopak najradšej „zmietla zo stola“?

Mám rada prírodu. Rada chodím či už do lesa v Karpatoch, alebo aj do tatier. Myslím, že čo sa týka hudby sme tiež veľmi šikovní. Rada si vypočujem Paru, Billyho Barmana, alebo aj Korben Dallas. Ale aj čo sa týka kultúry, tanec, alebo divadlo. 

Patríte do mladej generácie ľudí, ktorí sa museli vyrovnať najprv s pandémiou a momentálne aj s vojnou u východných susedov. Rozprávate sa s kamarátmi na túto tému?

Rozprávame sa, skôr ale asi o pocitoch v dôsledku týchto udalostí. Myslím, že sme zvolili skôr cestu, kedy sa informujeme o potrebných veciach, ale ich moc nerozoberáme, teda nie nejak intenzívne.

Napriek vášmu mladému veku ste konfrontovaná aj s negatívnymi prejavmi od ľudí, a aj tieto životné skúsenosti vás formujú, rozumiete si s rovesníkmi alebo máte aj starších priateľov?

Rozumiem si aj s rovesníkmi, rada sa trošku vrátim do bezstarostnejšieho obdobia života, prostredníctvom rozprávania sa aj s malými detičkami, ale veľmi si rozumiem aj so staršími. Každá veková vrstva mi má čo vždy dať, aj čo sa týka nejakého nadhľadu nad hate. 

Pri čom si najlepšie oddýchnete? 

Mám asi viacero aktivít, ale najčastejšie pri nejakej dobrej knižke a hudbe. Ale mám rada aj prechádzky, pri nich si viem tiež oddýchnuť. 

Aké máte záľuby? Kultúra, šport..

Mám veľmi rada tanec. Rada aj sledujem druhých tancovať, ale aj si sama rada zatancujem. Rada chodím, ale aj do divadla, alebo aj do kina. 

Vaša mama rada medituje. Skúšali ste aj vy so sestrou meditáciu? Ak áno, chytilo vás to?

Ako malé, zvedavé, sme to skúšali a bavilo nás to. Mamina nám vždy nechala dvere otvorené, ak by sme to chceli vyskúšať, ale aj slobodu, keby to nie je naša cesta. Mňa to úprimne veľmi ťahá, len si na to musíme nájsť čas, lebo keď je toho veľa, takéto aktivity, bohužiaľ, zanedbám. 

Čo by ste si pre Slovensko priali vy?

Ja by som si priala, aby bolo Slovensko príjemným miestom na život pre každého. Aby každý to miesto v spoločnosti mal a patril do nej. 

...ale tak ako veľa krásneho je na Slovensku aj veľa vecí, čo by bolo dobré zmeniť. Je to asi teda na našej generácii, aby s tým niečo spravila. 

 

- - Inzercia - -