Dnes je nedeľa, 23.január 2022, meniny má: Miloš
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Inšpiráciu sme čerpali od mladých podnikateliek

október 06, 2021 - 14:10
Keď sa stretnú úspešné podnikateľky a „prinesú“ so sebou nielen svoje profesijné skúsenosti, ale aj vlastné životné príbehy a podelia sa s radami ako prekonávať prekážky, vznikne jedna obrovská inšpiračná sila, ktorá dokáže naštartovať úspech aj v zložitých podmienkach.
Foto: 
Ramon Leško

A presne toto je tá hodnota, ktorú prinášajú  stretnutia VIP clubu Sloveniek, organizované autorkou myšlienky tohto jedinečného projektu Máriou Rehákovou. „Som nesmierne šťastná, že tieto naše stretnutia sa nesú v znamení priateľstva, ktoré počas nich spontánne vzniklo a ktoré sa neustále prehlbuje. Obohacuje to nás všetkých a dáva nám energiu do prekonávania aj tých prekážok, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť neprekonateľné. Je úžasné počúvať skúsenosti týchto žien, ktoré si vždy dokázali poradiť. Skĺbiť rodinu s kariérou, tak aby na oboch postoch boli úspešné. Určite nie je len „náhoda“, že od každej z nich počujeme, že tým prvým a zásadným krokom na ceste k úspechu, bolo zabudnúť na slovíčko „nedá sa“. Je to pravda, najmä my ženy si toto slovné spojenie nemôžeme dovoliť a museli sme ho úplne vyradiť zo svojho slovníka.“


Krásne sobotné popoludnie, prvého októbra začalo v hotely Residence na Donovaloch zážitkovými jazdami, ktoré umožnil členkám VIP clubu Slovenka generálny partner podujatia TOP auto Slovakia. O jazdu automobilmi značky Jaguár bol naozaj veľký záujem.

Úspešné príbehy Sloveniek

Známe francúzske príslovie Cherchez la femme – za všetkým hľadaj ženu, by sa na základe klubistiek Slovenky malo preložiť ako – za každým úspechom hľadaj ženu.  Dokonalým príkladom je aj hostiteľka tohto stretnutia, generálna riaditeľka hotela Residence Veronika Šiklová. Pôvabná dáma s výzorom  modelky  dokázala vďaka svojim manažérskym schopnostiam a talentu úspešné preniesť hotelové zariadenie aj v kritických časoch pandémie, kedy mnohé podobné zariadenia zanikli. A ako to dokázala? Dá sa to zhrnúť do jedinej vety – „Nikdy som nepovedala to sa nedá. A Skutočne vždy sa našla cesta, ako sa to dalo.“ Čo je zároveň tá najzákladnejšia mantra spájajúca všetky úspešné Slovenky.

S mimoriadne zaujímavou prezentáciou našich azda najznámejších liečivých kúpeľov - Piešťany and Smrdáky Ensana Health Spa Hotels  prišla medzi klubistky marketingová manažérka Andrea Platková. Kvalitu ich procedúr overila už história. Už od začiatku 20 storočia patria k najvyhľadávanejšími v celej Európe a medzi ich prominentných návštevníkov patrili aj členovia tých najvýznamnejších aristokratických rodín, diplomatov, hercov, umelcov. Skutočnou perlou Piešťanských kúpeľov je hotel Thermia Palace, ktorý bol postavený v roku 1912 rodinou Winterovcov. V jeho nádherných priestoroch, ktorý zdobí aj originál obrazu Alfonsa Muchu sa natáčali aj dokrútky v rámci ankety Slovenka roka.

p3.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Remeslo „vyšľachtené“ generáciami

Z jednej z najznámejších vinárskych oblastí Slovenska, z Pezinka, kde už celé storočia dozrieva na južných svahoch Karpát, prišla zástupkyňa firmy Pavelka a syn – Katarína Vengová. Katarína je už piatou generáciou známej vinárskej rodiny, ktorá doviedla pestovanie vína do úplnej dokonalosti a preslávila tak naše slovenské víno na celom svete.  Vína z ich pivníc sa môžu pochváliť takými oceneniami, ako je zlatá medaila za Rizling vlašský zo svetovej výstavy z Bruselu, platinová medaila za sekt z New Yorku, či zlaté za Tramín červený zo Štrasburgu a mnohé ďalšie. Na stretnutie s klubistkami priniesla aj dve výnimočné značky ON a ONA, čo už podľa názvu evokuje, že ide o mimoriadne vína, určené pre tie najvýnimočnejšie príležitosti. Chutili naozaj mimoriadne.

Absolútna Slovenka roka 2021

Tento prestížny titul si z tohtoročnej čitateľskej ankety týždenníka Slovenka, odniesla majiteľka firmy s výživovými doplnkami KOMPAVA Želmíra Komorechová  a treba povedať, že v lepších rukách sa ocitnúť ani nemohlo.

Kompava je na našom trhu už od roku 1996 a dnes je skutočným lídrom na trhu s touto komoditou. Tajomstvom úspechu je dokonalosť a to vo všetkých ohľadoch. „Nikdy sme nespustili z nárokov na tú najvyššiu kvalitu a naše produkty neobsahujú nijaké syntetické látky, konzervačné a hoci nimi zásobujeme aj našich špičkových športovcov, ktorým zlepšujú výkon  určite v nich nikto nenájde nijakú látku zo Zoznamu zakázaných látok antidopingového kódexu.“  Produkty značky Kompava patria k najvyhľadávanejším, tak u bežných odberateľov, ktorí sa starajú o svoje zdravie, ako aj u športovcoch, ktorí nás reprezentujú na prestížnych svetových podujatiach. Aj my sme niektoré produkty vyskúšali a môžeme potvrdiť, skutočne fungujú.

Želmíra však aj s príbehom zo svojho osobného života. Porozprávala o ťažkej kríze, ktorú prekonala koncom minulého roka a ako jedným z prvých svetielok z toho neprekonateľného smútku bola práve nominácia na ocenenie Slovenka roka. “Spočiatku som to aj odmietala, necítila som sa na to... no potom som to prijala a svet sa okolo mňa zmenil. Nikdy nezabudnem na ten nádherný pocit, keď na javisku našej historickej scény vyslovili moje meno a keď ma po návrate domov, do Nového mesta nad Váhom, vítali s kyticou kvetín. Bol a je to krásny pocit, pocit, že moja práca nebola a nie je márna...“

Žijeme nielen prácou, ale aj krásou 

Čarovné slovo „móda“ osloví každú ženu bez rozdielu toho, čomu sa vo svojej profesii venuje. Krásne modely, plné nápadov a elegancie nenechajú ľahostajnú žiadnu z nás. A preto samozrejme aj v našom VIP clube nemôžu chýbať dámy, ktoré slávia úspechy práve na tomto poli.

V hotely Residence sa nám na našom stretnutí predstavili so svojou tvorbou dve.

Výtvarníčka a módna návrhárka Ivana Mendrejová sa so svojou značkou Marmare fashion stala pojmom na módnych mólach. Určite ju poznáte aj z Bratislavských módnych dní, na ktorých je pravidelným hosťom. Na stretnutie v hotely Residence priniesla originálnu kolekciu kabeliek, ktoré v sebe spájajú ekológiu s eleganciou. Krásne, farebné dizajnové kúsky vytvorené s trvalo udržateľných materiálov mali obrovský úspech každá z prítomných dám, prejavila záujem vlastniť aspoň jednu z nich. Kabelky, z ktorých každá je vlastnoručne vyrobený originál doslova rozžiarili priestor

 

 

A s rovnako veľkým úspechom sa stretli aj modely, tiež veľmi známej módnej návrhárky, ktorá sa taktiež pravidelne predstavuje aj na najprestížnejšom módnom podujatí na Slovensku – Bratislavských módnych dní – Zuzany Hakovej.  

Jej kolekcia kabátov bola skutočne neodolateľná. O úspech jej modelov sa výrazne podpísala aj naša krásna hostiteľka – Veronika Šiklová, ktorej to naozaj pristalo. 

Úspešné Slovenky prišiel pozdraviť aj  veľmi úspešný muž – majiteľ EUROPEAN INSTITUTE Prague pán Vladislav Stanko. Predstavil svoj vzdelávací inštitút, vyhľadávaný nielen domácimi, ale aj zahraničnými poslucháčmi postgraduálneho štúdia a porozprával o svojich skúsenostiach v tomto odbore.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za krásne strávený večer a tešíme sa na ďalšie spoločné príjemné chvíle. 

- - Inzercia - -