Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Skutočný príbeh: Zažila som znásilnenie vo vlastnej rodine

júl 30, 2022 - 10:14
Nehovorí sa mi o tom ľahko, napriek tomu, že prešlo už veľa rokov. Sú ženy, čo sa z tak otrasného zážitku nepozviechajú nikdy a preto som si zvolila inú cestu. Odpustenia. Bolo to omnoho náročnejšie než som si myslela a preto vás chcem varovať. Chráňte si jasne svoje hranice.
Foto: 
shutterstock

Naša rodina sa výrazne nelíšila od tých, ktoré som ako dieťa okolo seba vídavala. Vyrastala som na sídlisku v menšom slovenskom meste, obklopená rodičmi a staršou sestrou. Bežné dni trávili rodičia v práci a cez víkendy sme sa stretávali so širšou rodinou. V podstate som mala pokojné detstvo, kým sa po mne nezačal sápať otcov ujo. 

Alkohol bol prítomný na rodinných stretnutiach tak, ako v každej rodine čo poznám. Pripilo sa šampusom a pokračovalo vínom alebo tvrdým. Podgurážení muži potom spievali a nútili svoje polovičky tancovať, tie sa však radšej zdržiavali v rohu miestnosti a svojich manželov viac či menej ignorovali. Úctu a lásku medzi partnermi som ako dieťa veľmi nevídavala, takže ma to ničím neprekvapovalo. Na jednej z týchto osláv sa otcov ujo zdvihol a zahlásil, že ja určite budem chcieť s ním tancovať, lebo som na rozdiel od jeho ženy poslušná. Vychovávaná v prostredí kde slovo „nie“ znamená drzosť a dospelým sa neodvráva, išla som. Nebolo mi vôbec príjemne keď ma jeho veľkou rukou držal pri tanci za zadok, ale neodvážila som sa pípnuť. Z rohu na nás hľadeli moja mama s tetou, tak som sa držala.

Po chvíli mi podguráženým hlasom zašepkal do ucha: „Poď hore na povalu.“ Zľakla som sa, ale nevyzeral, že čaká na odpoveď. Mala som vtedy čerstvých 13 rokov, tancovala vo folklórnom súbore a snívala o kariére lekárky. Ani vo sne by ma nenapadlo ako mi tento chlap na najbližšie desiatky rokov pokazí moje sny. Kráčala som za ním na povalu tetinho domu a čakala, že niekto pre mňa príde. Že si mama všimne, aha, nie som tam a príde ma zachrániť. Nič z toho sa neudialo. Keďže vedel koľko málo času má, vôbec sa so mnou nepáral. Otočil ma, pár pohybmi svojich chlpatých starých rúk sa pripravil a vtlačil ho do mňa. Viac menej nasilu. Zalapala som po dychu a neverila čo sa práve deje. Pripadalo mi to ako sen z ktorého sa musím rýchlo prebrať. Slzy mi stekali po tvári od bolesti a znechutenia a on len prirážal a hlavu mal otočenú do strany. Nedovolím si predpokladať koľko tento otrasný akt trval, tesne po ňom si zapol nohavice a odkráčal. Povedal len: „Ponáhľaj sa.“ 

Zostala som tam na zemi, ubolená na mieste mojich pohlavných orgánov, ale najmä v duši. Roztrhaná na franforce. V hlave som mala úplný zmätok typu čo robiť. Nevedela som si vôbec predstaviť sa vrátiť medzi zabávajúcu sa rodinu a zdeliť im čo sa stalo. 

Ani neviem koľko som tam ležala na podlahe, keď ma tam našla mama. S výčitkou ako môžem zaspať na tetinej oslave a to bude určite tými seriálmi čo do noci pozerám. Hľadela som na ňu, hľadala útechu, pochopenie, porozumenie. Nič z toho však neprišlo. Zazerala po mne ešte zvyšok dňa. Toho uja som tam potom už nevidela, vraj niekam odišiel a pri najbližšej príležitosti som vypadla z domu a z toho mesta, ktoré mi navždy zhnusil. Mala som 15 rokov, keď som veľkým nátlakom na rodičov docielila internát v Bratislave. Prišla tam s jednou igelitkou a snažila sa venovať životu typickej stredoškoláčky, avšak nebolo to jednoduché. Vracali sa mi spomienky na to poobedie, budievala som sa zo sna a hocikedy pri pohľade na staršieho učiteľa mi prišlo zle.

Môj život nebol ani zďaleka pokojný život mladého dievčaťa. Rodičov som nekontaktovala a ani im to neprišlo zvláštne. Sústredili sa na svoj malomestský život, mama so mnou v telefóne riešila ktorá suseda čo povedala a otec si žil svoj život tak, ako keď som tam žila. Trvalo mi ďalších 20 rokov, aby som sa spamätala z tejto skúsenosti a až pomocou množstva sedení s odborníkmi pochopila, že som si to nezapríčinila sama. Netvrdím, že pri pohľade na toho chlapa by som necítila nič, ale už dokážem žiť viac-menej plnohodnotne. Daň však bola vysoká.

Čitateľka Petra

- - Inzercia - -